سفارش تولید کارتن تخم مرغ از کارخانه کارتن سازی

کارتن تخم مرغ در کنار شانه تخم مرغ، جزء اصلی ترین آیتم های بسته بندی تخم مرغ به حساب می آیند. معمولاً از کارتن های لایه دار مانند کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه برای بسته بندی و جا به جایی تخم مرغ استفاده می شود. این امر نیز به دلیل ویژگی هایی است که این نوع کارتن در اختیار مصرف کننده می گذارد.

کارتن تخم مرغ برای محافظت از این محصول در هنگام حمل و نقل نقش بسزایی دارد. شرکت های بسته بندی زیادی مانند کارتن سازی و جعبه سازی مهر به صورت تخصصی در زمینه تولید کارتن فعالیت میکنند که در ادامه با جزییات بیشتر این صنعت آشنا میشوید.

کارتن تخم مرغ

کارتن تخم مرغ می تواند از انواع مختلفی از کارتن ها به تولید برسد. اما رایج ترین کارتن ها برای انجام این کار کارتن سه لایه و کارتن پنج لایه است. همانطور که می دانید کارتن های لایه دار محافظ خوبی برای محصول هستند و در برابر صدمه و آسیب ندیدن محصول به خوبی عمل می کنند. همچنین در مقابل آب، ضربه و رطوبت بسیار مقاوم هستند. در حمل و نقل تخم مرغ ها باید دقت کرد و از کارتن های محکم و استاندارد استفاده کرد. به همین دلیل بهترین گزینه برای تولید کارتن تخم مرغ، کارتن های سه لایه و پنج لایه هستند.

نقش ورق کارتن در کیفیت نهایی بسته بندی

کارتن های لایه دار با توجه به تعداد لاینر و فلوتی که دارند، به چند دسته تقسیم می شوند. فلوت همان کاغذ موج داری است که در میان لایه های لاینر قرار می گیرد. این لایه ها هر چه بیشتر باشند، مقاومت و تحمل وزن کارتن بالاتر می رود. همچنین میزان ارتفاع فلوت و تعداد موج آن نیز قابل تغییر است. این موارد همگی بسته به خواست مشتری و توقعی که از کارتن دارد، صورت می گیرد. بهتر است در نظر داشته باشیم که این کارتن ها باید مناسب ترین طراحی را در سایز و طرح داشته باشند تا بازدهی بهتری را به ارمغان بیاورند.

کارتن سه لایه

کارتن سه لایه که یکی از پر کاربرد ترین کارتن ها به شمار می رود، علاوه بر هزینه مناسبی که دارد، حفاظت خوبی را برای محصول و کالایی که در جعبه قرار دارد، فراهم می کند. این کارتن ها از یک لایه فلوت در وسط و دو لایه لاینر در دو طرف آن تشکیل شده اند.

کارتن پنج لایه

این نوع کارتن نیز یکی دیگر از کارتن های پر کاربرد در صنعت چاپ و بسته بندی به حساب می آید. روی کارتن پنج لایه، دو لایه اضافی (یعنی یک لایه فلوت و یک لایه لاینر اضافی) وجود دارد. این موضوع سبب می شود که کارتن پنج لایه مقاوت بالاتری در تحمل وزن محصولات و همچنین در برابر آب خوردگی داشته باشد. این کارتن امنیت بیشتری را نیز فراهم می کند، اما تولید آن هزینه بالاتری دارد.

کارتن لمینتی و کارتن دایکاتی

در بعضی موارد می توان از کارتن لمینتی و کارتن دایکاتی نیز در بسته بندی تخم مرغ بهره برد. به این صورت که اگر شما می خواهید برای کسب و کار و محصولی که می فروشید، تبلیغات گسترده ای انجام دهید و تخم مرغ را در تعداد پایین مانند جعبه 6 تایی، 8تایی یا 12 تایی به مشتریان خود عرضه کنید، صرفاً استفاده از کارتن مادر برای بسته بندی کافی نیست. میتوانید با استفاده از یک کارتن لمینتی با طراحی خاص، فروش خود را افزایش دهید. کارتن لمینتی در واقع کارتن هایی هستند که با وجود لایه ای از مقوا که روی آن ها را پوشانده است، می توانند میزان چاپ پذیری بالایی را ارائه دهند و بهترین انتخاب برای تبلیغ محصول و افزایش اعتبار برند به حساب می آیند. کارتن های دایکاتی نیز در طرح های مختلفی به تولید می رسند که می توانند برای مخاطبان بسیار از نظر ظاهری جذاب به نظر برسند.

قیمت کارتن تخم مرغ

با توجه به اینکه ابعاد کارتن تخم مرغی به طور معمول ابعاد استانداردی است، در نهایت قیمت کارتن تخم مرغ بیشتر به جنس کارتن بستگی دارد. یکی دیگر از عواملی که در قیمت این نوع کارتن تعیین کننده است، میزان باز بودن در کارتن است. همچنین نوع چاپ و تعداد رنگ های چاپ می تواند در قیمت تاثیر بگذارد. قیمت کارتن تخم مرغ به موارد زیر بستگی دارد:

  • مواد اولیه: هرچه مواد اولیه مصرفی در تولید کارتن مرغوب تر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.
  • جنس کاغذ: جنس کاغذی که در تولید کارتن استفاده می شود، می تواند تغییر کند. کیفیت کاغذ به کار رفته نیز در تعیین قیمت کارتن تخم مرغ موثر است.
  • ابعاد کارتن: ابعاد و سایز کارتنی که سفارش می دهید نیز در تعیین قیمت کارتن بسیار مهم است. چرا که هر چه سایز و اندازه کارتن بیشتر شود، مقدار بیشتری کاغذ نیز برای تولید آن مصرف خواهد شد.
  • تعداد سفارش: خرید کارتن تخم مرغ نیز مانند خرید هر محصول دیگری اگر در تعداد بالا سفارش داده شود، قیمت مناسب تری را نیز برای مشتریان خواهد داشت.
  • طرح و رنگ بندی: میزان رنگ بندی و پیچیدگی طرحی که می خواهید چاپ کنید نیز بر هزینه نهایی تولید کارتن تخم مرغ موثر خواهد بود.
  • نوع و روش چاپ: به روش های مختلفی می توانیم عمل چاپ را انجام دهیم که این روش ها هر یک مزایای خاص خود را دارند. همچنین کیفیت و هزینه ای که برای چاپ در بر دارند نیز متفاوت است.

چاپ روی کارتن تخم مرغ

چاپ روی کارتن تخم مرغی بسته به خواست افراد می تواند به دو روش چاپ فلکسو و چاپ افست انجام شود. روش های دیگری مانند روش سیلک و دیجیتال نیز وجود دارند اما در این حوزه کاربرد زیادی ندارند.

چاپ فلکسو

اصلی ترین روش برای چاپ روی کارتن های تخم مرغ، استفاده از چاپ فلکسو است. این روش چاپ به علت سرعت و دقت بالایی که در چاپ دارد، بسیار شناخته شده است. همچنین قیمت آن نیز مقرون به صرفه تر از روش چاپ افست است. از آنجا که کارتن های لایه دار قدرت چاپ تمام رنگی و کیفیت بالا را ندارند، تنها انتخاب برای چاپ روی آن ها، روش فلکسو است.

چاپ افست

همانطور که گفتیم گاهی پیش می آید که می خواهید کارتن تخم مرغی را با هدف بازاریابی به تولید برسانید. در این صورت بایستی از کارتن های لمینتی استفاده کنید که بهترین روش برای چاپ روی آن ها، روش چاپ افست است. این دستگاه به دلیل سرعت بالایی که در تیراژ بالا ارائه می دهد و همچنین کیفیت و وضوح قابل قبول آن، جذابیت زیادی برای افراد دارد.

خرید کارتن تخم مرغ از کارتن سازی